//
tel-icotel. (44) 632 37 36
kom. 601 291 465
Strona główna Aktualności Domy drewniane coraz bardziej popularne

Domy drewniane coraz bardziej popularne

Rozpoczynając planowanie budowy domu często zastanawiamy się jakie będą najodpowiedniejsze materiały do budowy. W ostatnich dwóch latach w Europie Zachodniej obserwowany jest wyraźny trend wzrostowy w projektowaniu i budowaniu domów drewnianych. Podobnie jest także w Polsce. Coraz częściej architekci i biura projektowe rekomendują budowanie domów z drewna. Za tym materiałem przemawia wiele aspektów. Najważniejszymi z nich są niższa cena a także krótszy czas realizacji budowy domu. Ponadto drewno to materiał, który łatwo się nagrzewa i dłużej trzyma ciepło zatem pozwala obniżyć koszty energii potrzebnej do jego ogrzania. Za domami z drewna przemawia także łatwość w budowie nawet w trudno dostępnych miejscach czy na nie najlepszym gruncie.

Projektowanie domów z drewna to w Polsce nadal przyszłość. Jest jednak pewne, że ta gałąź branży budowlanej będzie dynamicznie się rozwijać.

Budowlana pracownia projektowa ELMIR dzięki swojemu doświadczeniu oferuje wykonanie indywidualnych projektów domów drewnianych. Zapraszamy do kontaktu.